Renkli Dünyamıza hoşgeldiniz.

1999 yılından beri boya sektöründe kaliteli ürünler sunmaktayız.

Daha Fazlasını Keşfet

19 Yılı Aşan Bilgi ve Tecrübeyle Sizlerin Hizmetindeyiz.

Teknolojik ve bilimsel verilere dayalı çalışmayı esas aldık. Üretim ve destek süreçlerimizde verimliliği uluslararası seviyeye yükselterek mükemmelliğe ulaşmayı amaçladık.

Detaylı Bilgi

Girişimci, yenilikçi ve güvenilirlik ile şekillendirdiğimiz iş anlayışımızla, odak noktamız her alanda dokunduğumuz her hayata sürdürülebilir değerler katmak.

Detaylı Bilgi

Çevreye ve doğal yaşamın korunabilirliği bizim için her zaman vazgeçilmez şartlardan biri oldu. Bu yarışta her zaman en önde olmaktan gurur duyuyoruz.

Detaylı Bilgi

Dayanıklık Katar

Boyanın uygulandığı yüzey dış etkenlere karşı daha dayanıklı hala gelir..

Estetik Kazandırır

Boya yapılan alan yüzey yorgunluğundan kurtulur, yeni görünüme kavuşur.

Kusurları Kapatır

Yıpranmış yüzey üzerine yapılan uygulama pas,çatlak gibi kusurları örter.

Kişiliğinizi Yansıtır

Uygulanan renkler kişiliğinizi yansıtır. Kendinizi ifade etmenin farklı bir yoludur.

Yaşantınıza Değer Katan Renkler

Tüm kategorilerde eşsiz renk ve estetiği bir araya getiren ürünlerimiz ile sektörde öncü olmanın gururunu yaşıyoruz. Otomotiv ve Endüstriyel alanlar başta olmak üzere geniş ürün yelpazemiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını belirliyoruz, en iyi ürünü sizler için bir araya getiriyoruz. Yalnızca ürün satışı esnasında değil satış sonrasında da uzman ekibimiz sizlere uygulama sonrası bakım ve teknikler konusunda destek olmaya devam ediyor.

Daha Fazlasını Keşfet

Faaliyet Alanlarımız

Yaşamın Her Alanında Tüm İhtiyaçlarınızda Yanınızdayız

Otomotiv Sektörü

Otomotiv sektöründe uygulama yapılan yüzeyin alüminyum, alüminyum alaşımlı, çelik metal parçalar ile plakaların veya plastik yüzeylerin imal edildikleri malzemenin cinsine oluşmasına göre fakat aynı zamanda maruz kalacağı durumlar da gözetilerek farklı boya türü, karışımı ile boyama yöntemleri kullanılır.

Endüstriyel Sanayi

Üretimin son adımı olarak kabul edilen endüstriyel boya, imalat sanayiindeki gelişme doğrultusunda büyümeye devam ediyor. Her türlü endüstriyel kaplama alanına yönelik olarak renk pigmenti, efekt pigmenti ve reçinelerden oluşan yüksek performanslı bir ürün portföyü sağlıyoruz.

Havacılık Grubu

Modern havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu başta su bazlı kaplamalar olmak üzere, baz kat/vernikli kat sistemler ile yüksek kalitesi, dayanıklılık ve performansı bir araya getiriyoruz.

Denizcilik Grubu

Deniz boyaları en iyi korumayı sağlamak için belirli işlevsel özellikler ile birlikte tasarlanmıştır. Gemilerin ve yatların özel alanları su hattının üstünde ve altında kullanım için özel olarak formüle edilmiş deniz kaplamaları gerektirir.

Reklam Sektörü

Sınır tanımayan ve hayal gücünün sonsuz olduğu bir dünya reklam sektörü. Bu sektör içinde yaratıcılığın en büyük formulünü ise kullanılan renkler oluşturmakta.

Diğer Ürün Grubları

Toptan ve perakende satış hizmeti veren firmamız, müşterilerine daha geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sağlamıştır.

19 Yılı Aşan Tecrübe

Bilgi ve Tecrübeyi Sizler İçin Harmanladık. Öncüsü Olduğumuz Boya Sektöründe Kalitemiz ile Her Zaman Fark Yaratan Olduk.

Memnuniyet Garantisi

Müşterilerimiz Ailemizin Bir Üyesidir. Alanında Tecrübeli Ekibimiz ile Sizlere En İyi Hizmeti Sunmayı Amaç Edindik.

Satış Sonrası Destek

Yalnızca satış esnasında değil satış sonrasında yapılacak olan uygulamalarda sizlerin hizmetindeyiz hizmetindeyiz hizmetindeyiz hizmetindeyiz.

Boya Hakkında Temel Bilgiler

Boya ve Uygulama Önerileri

Boya, sıvı ve toz halde bulunabilen,pigment içeren,uygulandığı yüzeyde bir film tabakası oluşturan, hem dekoratif görünüm hem de ortam ve doğa şartlarına karşı koruma sağlayan kimyasal bir karışımdır.

Boya genel fiziksel özelliklerini veren bağlayıcılar,rengini veren Pigmentler, çözmek ve boyanın viskozitesini azaltmak amacıyla kullanılan Solventler ve diğer katkı maddelerinden oluşur.

Uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken genel şartlar içinde en önemlisi yüzey hazırlığının iyi yapılmasıdır. Boyanın yapıldığı alanın ve yüzeyin sıcaklığıda uygulamayı etkilemektedir.

Korozyon bir materyalin (genellikle çelik) çevresiyle etkileşime girmesi sonucu bozulmasıdır. Bir başka deyişle Çeliğin elekrokimyasal bir işlemle pas ya da delik oluşumuyla birlikte yok olması.

İlk olarak kimyasal temizlik yapılmalı. Bu yöntem, solvent ile silme, solvent püskürtme, solvente daldırma, alkaliler ve buhar ile temizlemeyi kapsamaktadır. Ardından Mekanik ve aşındırıcı raspa uygulanır.

Yüzeyde herhangi kir toz yağ pas olmaması gerekmektedir. Bunun dışında yüzeyde çıkıntılar varsa bu çıkıntılarında temizlenmesi gerekir. Yüzeyin tamamen pürüzsüz olması sağlanır. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra boya uygulanır.

Şirketimizin Kuruluşundan Günümüze

Tarihimizdeki Önemli Anlar

Şirketimizin Kuruluşu

17 Nisan 1999
Ilgın Özel Boya 1999 yılında Özel Boya Adıyla Firma Genel Müdürü Hasan BOYRAZ tarafından kuruldu.

Firmamız Yeni Kimliğine Kavuştu

18 Mayıs 2005
Ilgın Özel Boya ismi le kurulan firmamız 2005 yılında Ilgın Boya olarak faaliyetlerine devam etmeye başladı.

Akzo Nobel Kemipol

27 Temmuz 2005
Şirketimiz Akzo Nobel Kemipol A.Ş.’nin ana bayiliğini almıştır.

Kansai Altan Boya

09 Mart 2010
2010 yılında ana bayiliklerimize Kansai Altan Boya San. Tic. A.Ş.’yi de ekleyerek başarılarımıza yenilerini ekledik.